2021 High School Individual Player National Championship Tournament

Date: Sunday, April 11, 2021

111 players have registered:

  • Justin Abel (Auburn High School; Rockford, IL)
  • Matt Abraham (Detroit Catholic Central High School; Novi, MI)
  • Sandra Alb (Providence Academy; Plymouth, MN)
  • Sangeet Barkataki (Amador Valley High School; Pleasanton, CA)
  • Caitlyn Begosa (Mercy High School; Farmington Hills, MI)
  • Cody Belden (Schuylerville High School; Schuylerville, NY)
  • Aarav Billore (Archbishop Mitty High School; San Jose, CA)
  • Lena Birkholz (Liberal Arts and Science Academy; Austin, TX)
  • Ben Bishop (Mountain View High School; Mountain View, AR)
  • Connor Blake (Kinkaid School; Houston, TX)
  • Braden Booth (Fair Grove R-X School; Fair Grove, MO)
  • Olin Bose (Mountain Lakes High School; Mountain Lakes, NJ)
  • Calvin Bostleman (Toledo School for the Arts; Toledo, OH)
  • Noel Brusky (Riverton High School; Riverton, IL)
  • Shawn Cafferty-Lueck (Russellville High School; Russellville, AR)
  • Joseph Luca Capecchi (Germantown Friends School; Philadelphia, PA)
  • Tanuj Chandekar (East Brunswick High School; East Brunswick, NJ)
  • Aashray Chegu Vijay (Tesla STEM High School; Redmond, WA)
  • Dylan Cheng (Thomas Jefferson High School for Science and Technology; Alexandria, VA)
  • Nico Chio (Cistercian Preparatory School; Irving, TX)
  • Charlie Christensen (University of Detroit Jesuit High School & Academy; Detroit, MI)
  • Alexander Clarke (BASIS Scottsdale; Scottsdale, AZ)
  • Matthew Colson (Belvidere High School; Belvidere, IL)
  • Liam Cross (Detroit Catholic Central High School; Novi, MI)
  • Arthur Delot-Vilain (Georgetown Day School; Washington, DC)
  • Albert Doan (North Gwinnett High School; Suwanee, GA)
  • Saketh Dontaraju (Illinois Mathematics and Science Academy; Aurora, IL)
  • Ligaya Edge (Toledo School for the Arts; Toledo, OH)
  • Simon Emmanuel (East Brunswick High School; East Brunswick, NJ)
  • Aizaaz "A. Z." Faiz (Manheim Township High School; Lancaster, PA)
  • Adam Farris (San Mateo High School; San Mateo, CA)
  • Gabe Forrest (College Heights Christian School; Joplin, MO)
  • Will Fowlkes (Mountain View High School; Mountain View, AR)
  • Edward Fuhrer (Kiski Area Senior High School; Vandergrift, PA)
  • Oliver Gaddis (Riverton High School; Riverton, IL)
  • Arthur Gayden (Detroit Country Day School; Beverly Hills, MI)
  • Soren Gjesfjeld (Bloomington High School; Bloomington, IL)
  • Toby Goldberg (Walt Whitman High School; Bethesda, MD)
  • Sahas Goli (Mission San Jose High School; Fremont, CA)
  • Iris Gorton (Burnsville High School; Burnsville, MN)
  • Isaac Gray (Brighton High School; Rochester, NY)
  • Luke Henson (Colorado Early Colleges-Aurora; Aurora, CO)
  • Henry Huschke (Traverse City Central High School; Traverse City, MI)
  • Siddharth Kamannavar (Saratoga High School; Saratoga, CA)
  • Tegan Kapadia (Beavercreek High School; Beavercreek, OH)
  • Parker Karnes (White Cloud Junior/Senior High School; White Cloud, MI)
  • Srikar Ketharaju (Cooperstown Middle/High School; Cooperstown, NY)
  • Jean Kim (Del Norte High School; San Diego, CA)
  • Anish Kodali (Great Valley High School; Malvern, PA)
  • Paul Kolenda (Bishop Ludden Junior-Senior High School; Syracuse, NY)
  • Lukas Koutsoukos (Wilton High School; Wilton, CT)
  • Owen Kovalik (Archbishop Hoban High School; Akron, OH)
  • Pareekshith Krishna (Mission San Jose High School; Fremont, CA)
  • Keerthana Krishnan (Seven Lakes High School; Katy, TX)
  • Amogh Kulkarni (Wayzata High School; Plymouth, MN)
  • Keshav Kumar (Homestead High School; Cupertino, CA)
  • Drew Laroo (Detroit Catholic Central High School; Novi, MI)
  • Conrad Lewis (Mountain Lakes High School; Mountain Lakes, NJ)
  • Richard Lin (Bellarmine College Preparatory; San Jose, CA)
  • Daniel Liu (Detroit Country Day School; Beverly Hills, MI)
  • Adithya Madduri (Maryville High School; Maryville, TN)
  • Aston Martin (Belvidere High School; Belvidere, IL)
  • Henry E. Martin (duPont Manual High School; Louisville, KY)
  • Will McCurley (Baker High School; Mobile, AL)
  • Joseph Michel (St. Thomas Academy; Mendota Heights, MN)
  • Joel Miles (Raymore-Peculiar High School; Peculiar, MO)
  • Stevie Miller (Winston Churchill High School; Potomac, MD)
  • Johnny Miri (St. Dominic Savio Catholic High School; Austin, TX)
  • Advaith Modali (Archbishop Mitty High School; San Jose, CA)
  • Sinecio Morales (Auburn High School; Rockford, IL)
  • Neel Moudgal (Saline High School; Saline, MI)
  • Arjun Nageswaran (Adlai E. Stevenson High School; Lincolnshire, IL)
  • Nikita Nair (Coppell High School; Coppell, TX)
  • Nikky Nandipati (Greenhill School; Addison, TX)
  • Kapil Nathan (Hoover High School; Hoover, AL)
  • James Orefice (James W. Robinson Secondary School; Fairfax, VA)
  • William Orr (Langley High School; McLean, VA)
  • Vedul Palavajjhala (Kinkaid School; Houston, TX)
  • Danny Peelen (Cedar Crest High School; Lebanon, PA)
  • Ayog Prasad (Russell High School; Russell, KY)
  • Rohit Rajagopalan (Southside High School; Greenville, SC)
  • James Reineke (Orchard Farm High School; St. Charles, MO)
  • Owen Riley (Northfield High School; Northfield, MN)
  • Yousuf Rizvi (Riverton High School; Riverton, IL)
  • Cooper Roh (Hotchkiss School; Lakeville, CT)
  • Frederick Rudolph (University School of Nashville; Nashville, TN)
  • Karsten Ullr Rynearson (Phillips Academy; Andover, MA)
  • Joe Schatz (Burnsville High School; Burnsville, MN)
  • Kanay Shah (Mountain Lakes High School; Mountain Lakes, NJ)
  • Kshaunish Shaik (The Westwood School; Dallas, TX)
  • Janessa Shepard (White Cloud Junior/Senior High School; White Cloud, MI)
  • Shauna Shepard (Gate City High School; Gate City, VA)
  • Aditya Shivaswamy (St. Mark's School of Texas; Dallas, TX)
  • Evan Sing (Chelsea High School; Chelsea, MI)
  • Liam Starnes (Barrington High School; Barrington, IL)
  • Ross Stokes (Gate City High School; Gate City, VA)
  • Samantha Street (Northmont High School; Clayton, OH)
  • Ryan Sun (Arcadia High School; Arcadia, CA)
  • Ned Tagtmeier (St. Mark's School of Texas; Dallas, TX)
  • Aryav Taneja (The Overlake School; Redmond, WA)
  • Jackson Thiel (Roscommon High School; Roscommon, MI)
  • Ayush Tibrewal (Paul Laurence Dunbar High School; Lexington, KY)
  • Anthony Troullier (Mounds Park Academy; St. Paul, MN)
  • Nathan Trussell (Burnsville High School; Burnsville, MN)
  • Beau Turner (Mountain View High School; Mountain View, AR)
  • Carter Washock (LaSalle Institute; Troy, NY)
  • Chris Wright (Gallatin High School; Gallatin, TN)
  • Justin Wytmar (Buffalo Grove High School; Buffalo Grove, IL)
  • Charles Young (Barrington High School; Barrington, IL)
  • Michael Yousif (Detroit Catholic Central High School; Novi, MI)
  • Zachary Zulewski (Grand Ledge High School; Grand Ledge, MI)

There is a waitlist:

  1. Will Carstens (Detroit Catholic Central High School; Novi, MI)
  2. Anuttam Ramji (Archbishop Mitty High School; San Jose, CA)
  3. Patrick Szendro (Detroit Catholic Central High School; Novi, MI)

The field is capped at 112 players.

The HS IPNCT is an individual competition. Players do not represent their schools, although a valid school affiliation is required to play. The affiliations listed are for informational purposes only and have no effect on the tournament other than entitling the player to compete.

For more information, you may wish to write to ipnct@naqt.com.

2021 High School Individual Player National Championship Tournament

Field Fee Information More Information Contact Us

Find Tournaments Near You

NAQT maintains an annual schedule of tournaments at various levels.

View Schedule